Youtube ile Dijital Pazarlama

youtube-ile-dijital-pazarlama

YouTube günümüzde en büyük ve en önemli sosyal medya kanalı. Firmalara, kişilere ya da markalara büyük avantaj sağlamakla beraber, kullanıcı etkileşimini arttırmak için de gerekli. Hedef kitleye en kolay ulaşmanın bir yolu olarak gördüğümüz ve öyle olan YouTube, istikrarlı ve sabırlı uyguladığımız taktirde geniş kitlelere ulaşmamız mümkün oluyor. Potansiyel müşterilerin %83’ü sosyal ağlardan gelmekte. Amacımız, arama motorların hepsinde üst sıralarda çıkmak. Ziyaretçilerimiz yalnızca Google’dan gelmediği için diğer arama motorlarında da ilk sıralarda olmak oldukça önemli. Aynı şekilde, YouTube da artık bir konuyla ilgili arama yapılan ilk ağ olma özelliği de taşıyor. Bu yüzden YouTube’un gücünden faydalanıyoruz.

Youtube İle Dijital Pazarlamanın Sırları Nelerdir?

YouTube’da en önemli nokta, ilk izlenimdir. Bu sebeple de videomuz ilk saniyelerinin ilgi çekici nitelikte olmasını sağlıyoruz. Bu sayede izleyicileri diğer saniyeler için de tutmuş oluyoruz.

Takipçi sayımızı arttırarak, faydalı, pratik ve eğlenceli videolar sunuyoruz. Doktor, firma ya da markalarımız için avantajı ise, organik bir artma sağladığımız için reklam ya da takipçi ücreti olmaması. YouTube için önemli olan içerik. En çok izlenen YouTube kanal ya da videoları, herhangi bir ekstra masraf yapılmadan yalnızca içeriği sayesinde izlenmektedir. Organik olarak bu videoların diğer sosyal ağlarda paylaşılması ve beğenilmesi, milyonlarca izlenmeye ulaştırabiliyor.

Belirsizlik yaratmamak, içeriği net olarak sunabilmek ve izleyicinin ilk saniyelerde videonun ne hakkında olduğunu anlaması, oldukça önemli. Bu sebeple de özneyi yani doktorumuzu, markamızı ya da temel ögeyi, ana merkezde koyarak videolarımızı hazırlıyoruz.

İzleyenlerimize bizi sürekli izliyor ve takip ediyorlarmış gibi videolarımızı hazırlıyoruz. Bu sayede kim olduğumuzu ve ne yaptığımızı, kimlerin bizi neden takip ettiğini merak edip araştırmaya sürüklüyoruz. Bu sayede diğer ağlardan da organik takipçi kazanabiliyoruz.

İzleyicilerimizle direkt bir etkileşim kuracağınız videolar hazırlıyoruz. Bu sayede içeriğimiz, potansiyel müşteriye özel olarak anlatılmış oluyor ve sağlıklı bir iletişim kurmuş oluyoruz.

Tempo ve zamanlamayı doğru ayarladığımız için programlı çalışıyoruz. Bu sayede videonun hangi kısmında ne söyleneceği ve nasıl bir açılış yapacağımızı biliyoruz. Bu sayede etkileyici ve net bir video içeriği elde ediyoruz.

 

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked