Sosyal Medya Pazarlaması ve SEO

sosyal-medya-pazarlamasi-ve-seo

SEO’nun gücü, markaların statüsünü besliyor. Bununla beraber sosyal medya optimizasyonu kurumların özellikle son zamanlarda dijital pazarlama araçlarında en güçlüsü halinde. Alınan geri dönüşlerin çok hızlı olması, doğru pazarlama yöntemi ve doğru strateji ile kısa sürede büyük sonuçlar elde edilebiliyor. Bunları göz önünde tutarak sosyal medyayı daha etkin kullanmak için benimsediğimiz bazı taktikler var.

Paylaşılabilir İçerik Oluşturma

İlk önce hedef kitlemizi belirliyoruz. Hedef kitlesi belirlerken detaylı analizler yapmak ve doğru hedef kitlesini tespit etmek çok önemli. Hedef kitlemizin sosyal medya hesaplarında nasıl paylaşımları beğendiğini ya da paylaştığını analiz edip, oldukça geniş bir sonuç elde ediyoruz. Bu sayede hedef kitlemizin paylaşabileceği ve bu yönde optimize edilmiş içerikler oluşturuyoruz. Kısa sürede daha fazla kişiye ulaşıyoruz.

Video ve Galeriler Oluşturma

Hedef kitlemize uygun bir konuda video çekimi yapıyoruz. Yaptığımız videoyu, sosyal medya hesaplarında yalnızca fragman şeklinde paylaşıp, içeriğin ilgi çekmesini saplayan kısa bir tanıtımla yayınlıyoruz. Ziyaretçilerimizi, sitemize videoyu izlemesi için yönlendiriyoruz. Bu sayede:

  • Sosyal medya üzerinden sağlanan tıklama oranımız artıyor.
  • Sosyal medya ağlarından gelen ziyaretçinin sitede kalma süresini arttırıyoruz.
  • Sosyal medya ağlarından gelen ziyaretçinin paylaşım ile etkileşimi artıyor.

Sosyal medya üzerinden hedef kitlemizle etkileşim kuruyoruz. Bu sayede hedef kitlemizin siteye en az 2 defa gireceğini biliyoruz. Yaptığımız analizler sonucunda, hedef kitle, siteye %80 oranında 2. Defa giriyor. Site aratılırken, arama motorları kullanılıyor. Bir sitenin doğrudan aratılması ve tıklanması da sosyal medya ve SEO’nun gücünü birleştirip, güçlü etkiler almayı sağlıyor.

Bu sebeple de SEO performansını korur ve arttırırken, sosyal medyanın gücünü de kullanmaya dikkat ediyoruz. Bu sayede firma ve kişilerimiz, daha çok sosyalleşiyor. Sosyal paylaşım butonlarının siteye entegrasyonunun mutlaka sağlıyoruz.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked