SEO’ya Uygun Web Tasarımı Nasıl Olmalı?

seo

Web siteler, kişi ya da firmaların internet üzerindeki imajlarıdır. Site tasarımı yaparken en dikkat ettiğimiz faktör; reponsive uyumlu olması. Site tasarımı yaparken mottomuz; siteye girdiğinde ziyaretçimizin aklında site tasarımı ile kalacağımızdır. Bu sebeple de tasarım, bir web sitesinin en ziyaretçi gözünde en önemli faktördür. Sitemizin tasarımlarında sektör ve trendleri de takip ederek, kullanıcı ve ziyaretçilerimizin ilgisini çekmeyi de amaçlıyoruz. Bu yalnızca ziyaretçilerimiz için olan kısım. Web sitelerimizin esas bölümü SEO uyumudur. Sitelerimizin SEO uyumluluğunu test ediyoruz. Bu sayede hazırladığımız siteler, arama motorlarında ilk sıralarda çıkabiliyor.

SEO Uyumlu Web Tasarımı Nedir, Nasıl Olmalı?

  1. Tüm cihazlarda uyumlu tasarım: Responsive

Tüm cihazlarda yani, mobil, tablet, bilgisayar vb. alanlarda sitemizin içerisindeki görsel, yazı gibi faktörler, ekran genişliğine göre yeniden şekil alması; responsive uyumlu olduğunu gösterir. Tasarımlarımızı yaparken bilgisayar, tablet ve mobil seçeneklerini göz önünde bulunduruyoruz. Bu sayede kullanıcı ve ziyaretçilerimiz, istedikleri tasarımdan, aynı görüntüde ve uyumlu olarak sitemizi görüntüleyebiliyor. Arama motorlarında öncelikli olan, web sitesinin responsive uyumlu olmasıdır. Bizim de önceliğimiz bu.

  1. Ziyaretçilerinize özel kişiselleştirilmiş bölümler

Web sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımızın kendilerini özel hissetmesi ve sitemizi ziyaret etmeye devam etmesi için, kişiselleştirilmiş bölümler hazırlıyoruz. Örnek olarak, kullanıcımız renk değiştirebiliyor ya da yalnızca ilgi alanı dahilinde olan kategorileri görebiliyor.

  1. Sade Tasarım

Karmaşık bir site tasarımı, hem SEO açısından hem de kullanıcı açısından kullanışlı değildir. Sade bir web sitesi tasarımı, karmaşık ve karışık bir site tasarımına göre daha avantajlı konumdadır. Sitelerimizi tasarlarken, kullanıcıların daha kolay algılaması, mesaj kullanıcıya net bir şekilde geçmesi ve en kısa yoldan iletilmesini sağlıyoruz. Tasarımımızda, ana unsurları her zaman için ön planda tutmaya çalışıyoruz. Bu sayede daha sade bir tasarımla, daha etkin ve kesin sonuç elde ediyoruz.

  1. Reklam Alanları

Sitede bulunan reklamlar, ziyaretçinin siteden çıkmasına yol açar. Sürekli kullanıcı karşısına çıkan reklamlar ve ziyaretçinin kapatmak zorunda kaldığı pop uplar, kullanıcıları irrite eder. Özellikle mobil cihazlar siteye giril yapıldığında, reklamlar sebebiyle kullanıcı yaklaşık olarak 3 saniye içerisinde siteyi kapatabilir. Bu sebeple de reklam alanlarının dikkatli kullanılması gerekiyor.

  1. Renk uyumu

Web sitemizi tasarlarken; hangi sektöre hazırladığımızı, hedef kitlemizin yaş grubunu, kurumsal mı yoksa kişisel bir web sitesi olduğunu göz önünde bulunduruyoruz. Kurumsal bir web sitesi tasarlarken, kurumun renklerini mutlaka kullanıyoruz. Kullanıcı dostu olarak, ziyaretçilerin gözlerini yormayan, siteden çıkmasını tetiklemeyen, renk körlüğü gibi sorunları da göz önüne alarak dikkatlice renkleri kullanıyoruz.

 

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked