SEO’nun Ticari Faydaları

seo1

SEO, arama motoru optimizasyonu demektir. İnternet ortamının temel taşıdır. Her sektör için, her firma için, küçük-büyük her işletme için ve hatta kişisel bloglar için bile SEO gerekir. Firmanın, kişinin ya da kurumun itibari günümüzde interneti ne kadar aktif kullandığı ve kaç kişiye erişebildiği ile artıyor. Kurumsal ya da kişisel prestij SEO’nun ne kadar kaliteli yapıldığı ile doğru orantılıdır.

Örnek olarak A doktoru ve B doktoru olsun. Aynı branştaki B doktoru, A doktoru işinde ne kadar iyi olursa olsun; SEO açısından ilerde ve arama motorlarında ilk sırada çıkıyorsa, sosyal ağlarda sürekli etkileşim alıyorsa, insanların yorumları ve referansları fazla ise, B doktoru tercih edilecektir. Bunu sağlayan prestijdir, yani SEO…

SEO’nun Ticari Faydaları Nelerdir?

  • SEO’nun kaliteli ve doğru şekilde yapılması, yeni kişilerin potansiyel müşteri olmasını sağlayarak hedef kitlesinin büyümesini sağlar. Maddi ve manevi açıdan büyük kazançlar sağlanır.
  • SEO sayesinde marka bilinirliği, kişiler, firmalar daha geniş kitlelere ulaşır. Bir süre sonra organik etkileşim kendiliğinden büyümeye başlar. Elbette ki kontrollü SEO ile birlikte.
  • Sosyal medya hesaplarımızı SEO çalışmaları ile beraber yürütmemiz sayesinde potansiyel müşteri sağlar.
  • SEO çalışmaları; birçok afiş, broşür ve diğer baskı reklamlarından maliyet ve etki açısından avantajlıdır.
  • Yazılı basının değerini eski kadar koruyamadığı bu dönemde, internet ön plana çıkmaktadır. Örnek olarak dergi ya da gazeteye reklam verildiği taktirde, etkinliği yalnızca okuyucunun gördüğü saniye kadar olacaktır. Ancak SEO danışmanlık hizmeti ile ödenen bir ücret sayesinde sürekli ticari kazanç elde edilir.
  • Web sitesinin maddi değeri arttırdığı için ileride farklı alanlardan da kazanç elde edilebilir.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked