Markalar İçin Etkin Twitter Kullanımı

markalar-icin-etkin-twitter-kullanimi

Sosyal medyayı bir bütün olarak görüyoruz. Bu yüzden her sosyal ağda olarak SEO ve etkileşimi sağlıklı şekilde gerçekleştiriyoruz. Twitter da bunlardan biri. Twitter, kullanıcıların en özgür paylaşım yaptığı sosyal ağların başında geliyor. Eleştiriler, olumlu ve olumsuz düşünceler  aktif olarak kullanıcılar tarafından paylaşılıyor. Kişisel hesapların yanında, marka ve firmaların da hesapları öp planda elbette. Markaların, firmaların, kurum ya da kişilerin mutlaka Twitter’da bulunması gerekiyor. Fakat, sosyal medya kullanırken dikkat edilen kurallar Twitter için de gerekli olabiliyor. Sosyal medya yetilerinin etkin ve doğru bir şekilde kullanılması markamız, firmamız, doktorlarımız için oldukça önemli. Yapılabilecek küçük bir hata kısa sürede birçok olumsuz etkileşim alabileceği için profesyonellik ve tecrübe isteyen en önemli sosyal ağ Twitter, doğru kullanılması durumunda kısa sürede prestij de sağlıyor.

Markalar İçin Etkin Twitter Kullanımı

  • Sayfamızı ziyaret eden Twitter kullanıcıları için ilk olarak kurumsal bir kimlik oluşturuyoruz. İşimizi ciddi ve kurumsal yaptığımızı ön plana çıkıyoruz. Ancak kurumun logosu, ismi ve kişisel bilgilerden uzak duruyoruz. Bu durum, Twitter hesabının kullanıcılar tarafından itici olarak algılanmasını sağlayabilir.
  • Düzenli olarak yaptığımız paylaşımlarla istikrar sağlıyor ve potansiyel müşterilerimizi düzenli olarak Twitter’dan bilgilendiriyoruz.
  • Her sosyal medya ağımızda doktor ya da firmamızın aynı ismini kullanıyoruz. Her ağda farklı isim kullanmak, akılda kalıcılık açısından olumsuzdur.
  • Kullanıcılar arama yaparken kişinin, markanın ya da firmanın tam adını yazar. Bu sebeple de marka ya da firma isimleri kullanırken kısaltmalar kullanmıyoruz.
  • Profillerimizde vizyon, misyon ve referansları mutlaka değerlendiriyoruz. Bu sayede kullanıcıların bizi tanımasını sağlıyoruz.
  • Olumlu olumsuz her yorumu aynı titizlikle takip ediyoruz ve tek tek cevap veriyoruz. Bu sayede doğru etkileşim kurup, kişi ya da markanın güvenilirliğini arttırıyoruz.
  • Twitter üzerinden kampanyalar yapmaya özen gösteriyoruz.

 

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked