Doktorların web sitesi yaparken önem vermesi gereken konular nelerdir?

doktorlarin-web-sitesi-yaparken-onem-vermesi-gereken-konular-nelerdir

Doktorların web sitesini yapmak, diğer sektörlere ait çalışanların web sitelerini yapmaktan daha farklı ve daha özen isteyen bir iştir. Doktor web sitelerini yaparken amacımız, doktorlarımıza potansiyel hasta sayısını arttırmak üzerine kurulur. Bunun için ilk olarak sağlık sektörüyle çalışmış, deneyimi olan ajanslar tercih edilme. Doktor ihtiyaçlarını bilmek ve hasta gözünden siteye bakabilmek, ulaşılabilir ve kolay kullanım yanında hastanın ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri verebilmek oldukça önemli. Biz, doktorlarımıza web sitesi yaparken; dizayna, kullanım kolaylığına dikkat etmenin yanında en dikkat çeken başlıkların ve en çok tıklama alan sayfaların analizini de yapıyoruz. Böylece Google sıralamasında yükselmeyi başarabiliyoruz. Çalıştığımız doktorların Google sıralamalarında üstte çıkmaları elbette ki tesadüf değil. Zaman ve fedakarlık isteyen bu iş, yalnızca ziyaretçi sayısının artmasıyla olmuyor. Servis sağlayıcıların iyi olması ve SEO ile ilgili birçok küçük ya da büyük ayrıntı oldukça önemli.

  • Tarayıcı uyumluluğu:

Dizaynı hazırlarken, diğer ajanslardan farklı olarak tarayıcı uyumluluğunu göz ardı etmiyoruz. Hedef kitle, her türlü tarayıcıdan gelebilir. Bu sebeple de en yavaş ya da en hızlı, boyut olarak her tarayıcıya uygun web siteleri hazırlıyoruz. Doktorlarımızın siteleri Explorer’da da uyumluyken, Chrome ya da diğer tarayıcılarda da düzgün ve düzenli çalışıyor.

  • Renk:

Kullanacağımız renklerin doktorlarımızın branşına uygun olarak, psikolojik olarak insanların sıcak bulacağı ve güven duyacağı renklerden seçiyoruz. Örnek olarak bir tüp bebek sitesinde kırmızı renkler kullanmak; psikolojik olarak hastaya fark etmeden agresif bir yapıya sokacak ve siteden olabildiğince çabuk çıkmak isteyecektir. Bu sebeple renkleri doktorlarımızın branşına ve psikolojik hileleri kullanarak, estetik bir biçimde dizayn ediyoruz.

  • Animasyonlar ve Javascriptler:

Sitelerimizin  etkileşimini arttırmak için animasyonlar ve javascriptler kullanıyoruz. Ancak bu faktörlerin site performansını etkilemesine izin vermiyoruz. Kullanıcıların bilgisayarların Flash kurulu olmayabileceğini düşünerek ya da 3D animasyonların yavaş yüklenebileceğini hesaba katarak, tüm önlemlerimizi alıyoruz ve sağlam bir altyapıyla ile koyuluyoruz.

  • Eksik iletişim bilgisi:

İletişim bilgilerinin eksik olması ya da daha yaygın olarak yanlış yere konulması, doktorları potansiyel hasta sayısında olumsuz etki yaratmaktadır. Ziyaretçiler, sayfada randevu alma ya da iletişim bilgisi için araştırma yapma sabrına çoğu zaman sahip değil. Bu sebeple iletişim sayfasını en ideal alana konumlandırıyoruz.

  • Menüler ve linkler:

Menülerin de uygun şekilde dizayn edilmesi ve bağlantıların ziyaretçi tarafından görebilmesi oldukça önemli. Menülerin uzun ya da aşağı açılır olarak dizayn edilmesi, sayfaların kapatılması yol açarak, Google sıralamasında düşüşe sebep olur. Bu gibi ayrıntıların SEO bakımından olumsuzluklarını bildiğimiz için, bu gibi amatör hatalara düşmüyoruz.

 

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked